Lego Star Wars – jak wybrać zestaw na prezent dla dziecka?

Klocki Lego cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a dzieci wprost uwielbiają je składać i się nimi bawić. To rozwijający i inspirujący sposób spędzania wolnego czasu, który spodoba się nie tylko chłopcom, ale dziewczynkom. Szczególną popularnością cieszy się seria Lego Star Wars. Nie ma co się dziwić, w końcu świat Gwiezdnych Wojen jest powszechnie uwielbiany wśród najmłodszych. Jak wybrać zestaw Lego Star Wars na prezent dla dziecka?

Lego Star Wars to dobra zabawa

Klocki Lego Star Wars to gwarancja dobrej zabawy dla miłośników Gwiezdnych Wojen… I nie tylko! Na przestrzeni ponad dwudziestu lat istnienia tej serii klocków duńska firma przygotowała łącznie kilkaset zestawów, z których jedynie niewielka część jest obecnie dostępna w sprzedaży. Aktualnie najłatwiej można kupić zestawy oparte na tzw. trylogii Disney’a, czyli najnowszych filmach kinowych, a także na serialach ze świata Gwiezdnych Wojen. W zasadzie są to zupełnie różne okresy, dlatego przed dokonaniem zakupu warto spytać się dziecko, który z nich je najbardziej interesuje. Oczywiście klocki są między sobą kompatybilne, ale dla wielu dzieci może to mieć duże znaczenie, by zestawy pokrywały się ze sobą, co na pewno ułatwi zabawę klockami Lego Star Wars.

Co warto wiedzieć o świecie Gwiezdnych Wojen?

Po wykupieniu marki Gwiezdne Wojny przez Disney’a zaczęły powstawać liczne filmy i seriale. W większości był to wysokobudżetowe produkcje aktorskie, ale amerykańska firma kontynuowała tradycję produkcji prostych, lecz niezwykle popularnych seriali animowanych dla dzieci. To właśnie na podstawie tych ostatnich najczęściej powstają zestawy Lego Star Wars. Szczególnie dużą popularnością cieszy się serial Wojny klonów, którego głównym bohaterem jest Anakin Skywalker. Lego wciąż wydaje zestawy na jego podstawie, a te są pożądane przez najmłodszych. Natomiast w sprzedaży niemal nie ma zestawów opartych na oryginalnej trylogii. Te można znaleźć głównie na rynku używanym. Mimo to liczba zestawów Lego Star Wars jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie!