Lego Star Wars – idealny prezent dla młodych miłośników Jedi

Jeśli twoje dziecko lubi świat Gwiezdnych Wojen, a wszystkie filmy oraz seriale z tej serii zna niemal na pamięć, to idealnym pomysłem na prezent lub upominek będzie zestaw Lego Star Wars. Składanie klocków ma wiele zalet i wspomaga rozwój dziecka, nie mówiąc już o ogromie rozrywki i dobrej zabawy. Co warto wiedzieć o serii Lego Star Wars?

Lego Star Wars – seria o długiej tradycji

Lego Star Wars to jedna z pierwszych serii klocków duńskiej firmy, które zostały oparte na znanej marce. Wprowadzono je na rynek na początku lat dwutysięcznych, wraz z premierą nowej trylogii filmowej, która okazała się umiarkowanym sukcesem. Mimo to rodzice wręcz rzucili się na sklepy, wykupując liczne zestawy Lego Star Wars, które dzisiaj notują wysokie ceny na rynku wtórnym. Przez ostatnie dwadzieścia lat duńska firma wypuściła setki zestawów, osadzonych zarówno w czasach Republiki, jak i Imperium. Obecnie największą popularnością cieszą się zestawy Lego Star Wars związane z trylogią oraz serialami, jakie stworzył Disney. Dzieci chętnie się nimi bawią, choć warto zaznaczyć, że wciąż można kupić starsze zestawy, w tym te zawierające postacie z oryginalnej trylogii. Te są szczególnie pożądane przez miłośników Gwiezdnych Wojen, którzy chcą mieć w pokoju własną kolekcję gadżetów związanych z ukochaną sagą.

Jaki zestaw Lego star wars w super cenach wybrać na prezent dla dziecka?

Większość zestawów Lego Star Wars powinno przypaść do gustu dzieciom, choć przed dokonaniem zakupu warto się je wypytać i zorientować się, które filmy czy seriale ze świata Gwiezdnych Wojen są dla nich najciekawsze. W końcu w sprzedaży można znaleźć tak wiele zestawów, szczególnie w przypadku sklepów internetowych, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też pamiętać, że duńska firma przygotowała zarówno olbrzymie zestawy, w tym reprodukcje kultowych okrętów kosmicznych takich jak niszczyciel Imperium, jak i mniejsze pudełka. W przypadku tych ostatnich warto zwrócić uwagę na minifigurki, bo te zawsze sprawiają dzieciom dużo przyjemności podczas zabawy.